Jakie potrzeby zaspokajają gadżety na prezent? Część I.

Dziś podejmujemy kolejny temat, który postaramy się wyczerpać w dwóch artykułach. Zajmiemy się zagadnieniem zaspokajania potrzeb naszych klientów. Szacuje się, że ponad połowa firm działających w Polsce nie zna podstawowych potrzeb swoich kontrahentów. Nie posiadając takiej wiedzy, szkodzimy własnej marce. Przyjrzyjmy się więc, jakie potrzeby zaspokoimy, ofiarowując klientom gadżety na prezent.

Marketing ciągle się rozwija i codziennie powstają nowe rozwiązania reklamowe. Bardzo szybki rozwój portali społecznościowych i e-commerce sprawił, że gadżety na prezent zeszły na dalszy plan w strategiach marketingowych. Oczywiście nie twierdzimy, że internet jest nieskuteczny. Wręcz przeciwnie – to dzięki nim klienci dowiadują się o naszej marce, produktach czy usługach. Czasem jednak trzeba sięgnąć do źródeł marketingu i strategii, które przynoszą realne zyski. Niezależnie od tego czy mamy bezpośredni kontakt z klientem, czy też odbywa się on na odległość, odpowiedni gadżet reklamowy może sprawić, że zyskamy w oczach naszych kontrahentów.

Na pewno wiemy, co chcemy osiągnąć poprzez podarowanie klientowi ciekawego gadżetu. Jeśli podarujemy klientowi kompres chłodzący w nietypowym kształcie samochodu lub ust, na pewno zdobędziemy jego uwagę. Dlaczego? Ponieważ aktualnie gadżet to nie tylko przedmiot z logo firmy – to rzecz, która reprezentuje markę. Taki gadżet ma być estetyczny, wytrzymały, ale też funkcjonalny. Idąc tym tropem, można podarować klientowi zamiast kompresu, ogrzewacze do rąk. Możemy zagwarantować, że takie gadżety zmienią postrzeganie naszej marki wśród klientów, tych obecnych , jak i potencjalnych. Obdarowując klienta ciekawym gadżetem dobrej jakości, zaspokajamy najgłębiej zakorzenione w psychice ludzkie potrzeby.

Pragnienie efektywności

Naturalną ludzką potrzebą jest efektywność. Pragniemy wszystkie nasze codzienne czynności wykonywać możliwie jak najlepiej i jak najszybciej. Bardzo ważny jest dla nas czas. Chcemy osiągnąć jak najwięcej w możliwie jak najkrótszym czasie. Jak mają się do tego okłady żelowe i inne gadżety? Podarowanie gadżetu z nadrukowanym logo firmy i danymi kontaktowymi może być świetnym pretekstem do nawiązania kontaktu. Zamiast szukać klientów w internecie i szukać sposobu na kontakt, możemy od razu przejść do sedna sprawy. Dzięki gadżetowi klient w krótkim czasie dowiaduje się o naszej marce, wie jak się z nami skontaktować, może z nami porozmawiać o ofercie. Nawet jeśli tym samym zajmujemy czas klienta, to ten czuje, że czas ten wykorzystuje efektywnie – dowiaduje się czegoś nowego i wierzy, że będzie miał z tego korzyści.

Wyróżnienie

Jak niespodziewane prezenty oddziałują na ludzi? Sprawiają, że człowiek czuje się ważny i wyjątkowy. Każdy z nas po prostu lubi tak się czuć. Jest to uczucie, które sprawia nam przyjemność. I właśnie tak wpływają na klientów gadżety reklamowe. Jeszcze większy efekt osiągniemy jeśli wyróżnimy klienta w obecności innych osób. To jeszcze bardziej wzmocni efekt. Osoba wyróżniona w ten sposób zmieni także swoje zdanie co do produktu lub usługi, którą oferujemy. Jeśli gadżet, który podarowaliśmy jest wyjątkowy i promuje coś co także jest niepospolite, klient zapragnie to mieć. Pamiętajmy, że wyjątkowo czujemy się także wtedy, kiedy jesteśmy w posiadaniu czegoś nietuzinkowego, szczególnego i nadzwyczajnego.

Chcemy być szczęśliwi!

Kto z nas nie lubi dostawać prezentów? Bardzo trudno znaleźć taką osobę. Otrzymując prezent od nieznajomej osoby, który nieprzeciętnie wygląda i jest praktyczny, nasz humor od razu się poprawia i czujemy się szczęśliwsi. Tak samo jest z naszymi klientami. Nawet najmniejszy gadżet wywoła uczucie szczęścia. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy klientka opuszcza salon kosmetyczny i na koniec wizyty otrzymuje w prezencie okulary żelowe. Jaka będzie jej reakcja? Poczuje się nie tylko szczęśliwa, ale także wyróżniona. Możemy mieć pewność, że ta osoba wróci do tego salonu.

okulary żelowe

Okazuje się, że gadżety na prezent wpływają na psychikę, zaspokajając nasze potrzeby. To kolejny dowód na to, że w każdej firmie strategia marketingowa powinna być tak zaplanowana, by uwzględniała właśnie zakup gadżetów. W kolejnym artykule wymienimy kolejne potrzeby, na które mają wpływ prezenty firmowe.

Jeśli chcesz przejść do drugiej części artykułu, zapraszamy tutaj.