Gadżety promocyjne w ciepłych kolorach

W procesie projektowania wizerunku firmy bardzo ważna jest psychologia kolorów. Poszczególne barwy mają bardzo duże znaczenie w marketingu oraz reklamie ze względu na to, że wywołują różne emocje. Dzięki kolorom możemy wpłynąć na klienta, wywołując u niego konkretne skojarzenia. Dziś sprawdzimy jakie emocje wywołują gadżety w ciepłych barwach.

Reakcja organizmu na konkretny kolor jest podyktowana długością fali. Im dłuższa fala, tym więcej energii musi zużyć nasz organizm do przetworzenia koloru. W tej sytuacji nasz metabolizm przyspiesza, a to powoduje pobudzenie organizmu. Tak działają na nas ciepłe barwy.

Wykorzystywanie kolorów w marketingu i reklamie jest silnie związane z doświadczeniem opartym na instynkcie i skojarzeniach. Druga kwestia to aspekt kulturowy, który jest nie mniej ważny przy kreowaniu wizerunku firmy. Przykładem jest kolor biały, który w kulturze Zachodu jest utożsamiany z niewinnością i czystością, natomiast Hindusi kojarzą ten kolor ze śmiercią. Dlatego tak ważne jest określenie, jakie emocje ma wywoływać nasza marka.

Gadżety promocyjne, a dokładniej ich kolor, mają ogromne znaczenie. Decydując się na kompres żelowy, musisz się zastanowić jakie emocje ma wywołać gadżet. Przedstawiamy więc krótką charakterystykę ciepłych barw oraz nasze przykładowe realizacje kompresów w tych kolorach.

Kolor czerwony

Czerwony jest przede wszystkim kojarzony z bardzo intensywnymi emocjami. Sprawia, że wyróżniony kolorem czerwonym tekst lub obraz jest bardzo widoczny – znajduje się na pierwszym planie. Używany jest zazwyczaj wtedy, kiedy człowiek musi szybko podjąć jakąś decyzję. W związku z tym często jest używany w okresie wyprzedaży i promocji. Czerwony jest kolorem krwi, więc podkreśla emocje siły, zagrożenia, ale też pasji i miłości. Ten kolor niesie ze sobą mnóstwo energii, dlatego często jest eksponowany na opakowaniach napojów energetyzujących czy grach komputerowych. Czerwony jest też wykorzystywany w reklamach samochodów. Gadżety na prezent w kolorze czerwonym sugerują, że marka jest nowoczesna, pełna energii. Takie prezenty wywołają u klientów intensywne emocje.

gadżety promocyjne

Kolor żółty

Żółty kolor jest kojarzony z radością, szczęściem, ciepłem i słońcem, wywołuje więc bardzo pozytywne skojarzenia. Żółty w zestawieniu z innymi kolorami, sprawia, że sąsiadujące kolory mają żywszy odcień. Żółty przyczynia się do jasności myśli i do szybszego zapamiętywania. Jako że przywołuje ciepłe uczucia jest wykorzystywany na opakowaniach produktów dla dzieci, w logo restauracji, firm ochroniarskich czy sklepów wnętrzarskich.

gadżety promocyjne

Kolor pomarańczowy

Jest połączeniem koloru czerwonego i żółtego, więc wywołuje podobne emocje jak kolory, od których pochodzi. Daje dużo energii tak jak czerwień oraz przyjaźnie nastraja podobnie jak żółty. Kolor ten kojarzony jest z otwartością i zaradnością. Pomarańczowy jest zazwyczaj wykorzystywany w markach, które swoją ofertę kierują do młodzieży.

gadżety promocyjne

Jasny zielony

Kolor jest utożsamiany z odprężeniem, wypoczynkiem i spokojem. Jasny odcień zieleni przywołuje też skojarzenia świeżości. Zieleń to kolor natury i roślinności dzięki czemu wywołuje uczucie bezpieczeństwa. Jasny zielony symbolizuje młodość i energię.

gadżety promocyjne 4

Gadżety na prezent w ciepłych kolorach prezentują się bardzo interesująco. Klient obdarowany takim prezentem na pewno będzie ciepło myślał o Twojej firmie. Każdy kolor ma inne znaczenie, dlatego warto zastanowić się, która barwa ma być utożsamiana z Twoją działalnością.