Gadżety promocyjne jako niezawodna forma reklamy

W budżecie każdej firmy powinny znaleźć się środki na działania marketingowe. Skuteczna reklama marki może przynieść pozytywne efekty, nie tylko tworząc pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, ale także przekładając się na realne zyski. Coraz częściej w kampaniach marketingowych, oprócz standardowych form reklamy jak ogłoszenie w prasie czy ulotka, stawia się na gadżety promocyjne. Dlaczego uznawane są jako skuteczna forma reklamy?

Gadżet reklamowy – czym tak naprawdę jest?

O gadżetach reklamowych, ich zadaniu i wpływie na klientów pisaliśmy już wiele razy, warto jednak sobie przypomnieć, czym tak naprawdę jest gadżet reklamowy. W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że gadżety są najpopularniejszym sposobem na wypromowanie znaku rozpoznawczego firmy, czyli logo oraz jej nazwy. Jeśli mielibyśmy w kilku prostych słowach opisać gadżety promocyjne, to są to zazwyczaj niewielkich rozmiarów przedmioty, które mają wywołać określony cel. Przykładem takich gadżetów jest np. kompres żelowy, który mieści się w dłoni. Charakterystyczną cechą tego rodzaju upominków jest fakt, że firmy wręczają je swoim klientom całkowicie za darmo.

 

kompres żelowy

W czym pomogą nam gadżety?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, gadżety promocyjne od wielu lat są jedną z najskuteczniejszych form promocji firm, ale także sięgają po nie urzędy oraz organizacje pozarządowe. Zakup gadżetów wiąże się z przeznaczeniem części budżetu na cele marketingowe, jednak taka inwestycja może się zwrócić z nawiązką.

Zatem jakie korzyści wiążą się z gadżetami? Przede wszystkim pomagają klientom zapamiętać markę lub slogan związany z firmą. Wpływają także na to, jak odbierana jest marka. Wręczanie klientom gadżetów sprawia, że myślą o firmie pozytywnie. Konkretny gadżet reklamowy pomaga także wypromować nowe produkty lub usługi, które dopiero wchodzą na rynek. Gadżety także skutecznie wzmacniają więź z klientem, a co za tym idzie, mogą mieć pozytywny wpływ na obroty w firmie.

gadżet reklamowy

 

Skuteczność gadżetów promocyjnych

Liczne badania prowadzone wśród właścicieli przedsiębiorstw, wskazują, że gadżety promocyjne są bardzo dobrym sposobem na promocję marki. Najlepszy skutek odnoszą, kiedy są wręczane bezpośrednio podczas spotkania z klientem. Mimo że inwestycja w gadżety nie zwraca się od razu, to warto przeznaczyć na nie środki pieniężne z budżetu firmy. Ważne jest także skuteczne dobranie rodzaju gadżetów nie tylko do branży, w jakiej działamy, ale także do oferty, którą chcemy sprzedać klientom.

Zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy doceniają gadżety, które są funkcjonalne. Upominki takie jak smycz na klucze czy brelok do kluczy to już przeszłość. Decydując się na gadżety, należy się zastanowić, co klient zrobi z gadżetem po jego otrzymaniu – rzuci w kąt czy będzie go używał na co dzień, podświadomie utrwalając sobie logo marki? Oczywiście zależy nam na drugiej opcji, dlatego ostrożnie wybierajmy gadżety, które przede wszystkim muszą być praktyczne i dobrej jakości. Przykładem takich gadżetów są kompresy żelowe, które w wersji grzejącej będą idealnym prezentem podczas mroźnych, zimowych dni.

Jeśli jeszcze nie próbowaliście wykorzystać gadżetów reklamowych, jako formy promocji firmy, nie ma na co czekać. Mimo poniesionej inwestycji, w niedługim czasie będzie można zauważyć jej zwrot z nawiązką. Podarowanie klientowi firmowego upominku sprawia, że ten podświadomie pragnie się nam odwdzięczyć. Dlatego też w niedługim czasie możemy spodziewać się, że klient ponownie do nas wróci, by skorzystać z naszej usługi lub by kupić oferowany przez nas produkt.