Jak stosować okłady żelowe ABCNPlus?

Poznaj kiedy i przy jakich dolegliwościach można stosować nasze kompresy!

Kompresy żelowe dostępne w naszym sklepie są idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych oraz dla osób, którym dokuczają dolegliwości chorobowe oraz zimowym zmarzluchom. W tym wpisie przedstawiamy kiedy zalecane jest stosowanie kompresu żelowego w terapii rozgrzewającej i chłodzącej.
kompres chłodzący

 

Kompres żelowy ma zastosowanie w wielu dolegliwościach chorobowych oraz przy kontuzjach. Jego zaletą jest długotrwałe oddawanie skumulowanego ciepła lub zimna.
Stosowanie okładu żelowego jako kompres chłodzący ma szerokie działanie przeciwkrwotoczne, przeciwobrzękowe, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, dlatego są niezastąpione w przypadku kontuzji układu ruchu jak stłuczenia, zwichnięcia oraz zapalenia ścięgien i stawów. Ich stosowanie zalecane jest w sytuacjach gdy pojawia się obrzęk oraz bardzo dobrze sprawdzają się przy migrenowych bólach głowy.

 

Stosując okłady chłodzące warto pamiętać by nie umieszczać ich bezpośrednio na skórę, ponieważ istnieje ryzyko odmrożenia, a same odczucia nie są przyjemne. Zawinięcie w cienki ręcznik rozwiązuje problem i pozwala na skuteczne działanie tego okładu.

 

 

ogrzewacze do rąk

Okłady żelowe można stosować również jako okłady rozgrzewające. Terapia ciepłem polega na dostarczeniu energii cieplnej pochodzącej z okładu. Kompres grzejący jako ciepły okład ma zastosowanie w przypadku urazów narządu ruchu jak stłuczenia i urazy tkanek miękkich- należy stosować 4- 5 dni po urazie. Okłady te pomocne są również w łagodzeniu bólów reumatycznych, nerwobóli oraz przykurczy mięśni- działanie rozluźniające.
Stosując okłady grzejące w postaci ciepłej podobnie jak kompresy chłodzące należy pamiętać o nie umieszczaniu okładu na gołą skórę.

W okresie zimy nasze okłady sprawdzą się również jako ogrzewacze do rąk. Mały rozmiar gadżetu pozwala na umieszczenie go w rękawicy dzięki czemu przez długi czas możemy cieszyć się ciepłem oddawanym przez kompres.

Stosując okłady grzejące w postaci ciepłej podobnie jak kompresy chłodzące należy pamiętać o nie umieszczaniu okładu na gołą skórę.

 

 

 

Nasze produkty to również świetny pomysł na gadżety reklamowe dla firm. Umieszczenie logo firmy na kompresie sprawia, że jest to ciekawy i funkcjonalny sposób na promocje firmy zwłaszcza w okresie zimowym!
Zapraszamy do zapoznania się z nasza atrakcyjną ofertą i zapraszamy do kolejnych wpisów o funkcjonalności kompresów reklamowych ABCNPlus.