Prezenty, gadżety reklamowe w chłodnych barwach

Pisaliśmy już o tym, jak ważna jest kolorystyka w marketingu i reklamie. Wyjaśniliśmy, jakie skojarzenia przywołują poszczególne ciepłe barwy oraz jakie znaczenie mają kolory. Dziś chcielibyśmy się zająć kolorami, które należą do grupy barw chłodnych. Podamy przykłady branż, w których można te kolory wykorzystywać i oczywiście zaprezentujemy kilka naszych projektów.

Określenie barw chłodnych można uznać za subiektywne. Są dwa sposoby interpretacji tych barw. Pierwsze opiera się na rozumieniu bezwzględnym tzn. do grupy tych barw zalicza się odcienie fioletu, błękitu i zieleni. Określenie to może być także względne i dotyczyć właściwie każdej barwy. Przykładem jest kolor zielony, który mając odcień oliwkowy, jest uznawany za barwę ciepłą, natomiast ciemniejszy odcień zieleni zbliżony do szmaragdowego jest już uznawany za barwę zimną. Na sposób odbierania barw ma też wpływ indywidualny charakter obserwatora, a przede wszystkim barwne otoczenie, czyli jest zależne od tego jaka barwa sąsiaduje z kolorem uznanym za zimnym.

W powszechnie znanym kole barw barwy zimne znajdują się od średniej zieleni przez wszystkie odcienie niebieskiego aż do fioletu.

Barwy chłodne mają wyższą temperaturę barwową w stosunku do ciepłych kolorów.

Uznaje się, że barwy chłodne wpływają na człowieka uspokajająco, rozluźniająco. Bardzo często skłaniają do refleksji.

Ciemna zieleń

Głęboki odcień zieleni bardzo często jest wykorzystywany przez marki, które chcą być postrzegani przez klientów jako firma wiarygodna, z ambitnymi planami. Kolor ten gości w logo firm, które stawiają na ciągły rozwój personalny, ale też ekonomiczny. Kolor zielony kojarzony jest ze stabilnością i pewnością siebie. Pomaga także w podejmowaniu decyzji, ułatwia analizowanie sytuacji i podjęcie słusznego wyboru. Prezenty, gadżety w odcieniu ciemnej zieleni może być wykorzystywany przykładowo w branży farmaceutycznej czy ogrodniczej. Bardzo dobrze będą też wyglądać okulary żelowe w tym kolorze.

prezenty gadżety

Niebieski

Kolor ten niemal przez każdego jest kojarzony z niebem i morzem. Utożsamiany jest ze spokojem i stabilizacją. Ze względu na swoją konotację, okłady żelowe w kolorze niebieskim mogą promować produkty związane z wodą i czystością np. filtry wodne czy środki czystości. Niebieski jest także wykorzystywany w branżach związanych z niebem – marketing i reklama linii lotniczych często opiera się na niebieskim kolorze. Odcienie niebieskiego symbolizują prawdę, mądrość, wiarę i lojalność.

prezenty gadżety

Fiolet

Kolor fioletowy jest różnie odbieramy w zależności od jego jasności i barwy. Ogólnie kojarzony jest z tajemnicą, ale także ze skłonnością do ugody. Jasny fiolet wprowadza nastrój marzycielski i nostalgiczny. Głęboki fiolet kojarzony jest z powagą. Fiolet o czerwonym zabarwieniu kojarzony jest z energią, a o odcieniu śliwkowym z magią i tajemniczością. Fiolet wykorzystywany jest na okładkach książek kryminalnych, w stacjach telewizyjnych i w branży telefonii komórkowej. Gadżety reklamowe dla firm w tym kolorze zachwycą każdego klienta.

prezenty gadżety

Praktyczne prezenty w postaci okładów żelowych to świetny sposób na promocję każdej branży. Chłodne odcienie są równie dobrze odbierane jak te o ciepłej tonacji, więc warto je wykorzystać w kampanii reklamowej.