Jak ściągnąć klientów z ulicy? Sprawdzone formy reklamy zewnętrznej

Każdy przedsiębiorca po jakimś czasie od otwarcia własnego biznesu zastanawia się nad tym, jak zdobyć nowych klientów. Czasami mimo różnych form reklamy takich jak Google Adwords, mailing, reklamy na Facebooku, osób zainteresowanych naszą firmą nie przybywa. Najczęściej jest tak, że zapominamy o najprostszych sposobach reklamy. Jeśli prowadzimy biznes lokalny, najlepszym miejscem do zdobycia klientów jest najbliższa okolica naszej firmy.

Najłatwiej zdobyć klienta, który właśnie przechodzi obok naszej firmy. Mamy o wiele większą szansę na to, że przechodzień skorzysta z naszych usług w porównaniu do osoby, która szuka konkretnej usługi w Internecie. Jest jednak jeden warunek, by przypadkowy przechodzień zajrzał do naszej firmy – musimy mieć skuteczną reklamą zewnętrzną. Sprawdźmy, na co możemy się zdecydować.

Szyld

Szyld powinien znajdować się przed wejściem do każdej firmy, jednak przedsiębiorcy bardzo często o nim zapominają lub nie przykładają do niego większej uwagi. To wielki błąd. Jeśli przed naszą firmą nie będzie znajdował się szyld, to jak potencjalny klient-przechodzień ma wiedzieć o naszej firmie? Musimy zadbać o to, by szyld był odpowiednich rozmiarów i był ciekawy, ponieważ tylko widoczny szyld może przyciągnąć klientów.

Witryna

Jeśli posiadamy witryny okienne to warto o nich pomyśleć jako o powierzchni reklamowej. I jeśli umieszczenie na niej nazwy firmy i loga jest dobrym pomysłem, to powinniśmy się pokusić o coś więcej. Najlepszym sposobem na przyciągnięcie klientów jest wypisanie na witrynie swoich popularnych usług lub produktów oraz ich dokładnych cen. Stosując się do tej zasady, już po kilku dniach będziemy mogli zauważyć wzrost ilości klientów.

Otoczenie lokalu

O czym bardzo często zapominamy prowadząc lokalną firmę? O zaplanowaniu otoczenia lokalu. Musimy zadbać o to, by otoczenie naszej firmy wyglądało schludnie. Nie możemy więc dopuścić do zabrudzenia i zniszczenia. Co więcej, warto też przed wejściem postawić ławeczkę dla przechodniów, donice z kwiatami lub figurę nawiązującą do rodzaju działalności. Schludne oraz ciekawe zagospodarowanie terenu może nas wyróżniać na tle innych, pobliskich firm – dzięki temu zdobędziemy więcej klientów.

Potykacze

Zewnętrzne standy i potykacze to trochę zapomniany rodzaj reklamy zewnętrznej, które jednak warto zastosować. Reklama na standzie skutecznie przyciągnie uwagę klienta, a ten (jeśli oferta będzie interesująca) zajrzy do naszej firmy.

Banery i billboardy

W przypadku lokalnych firm zewnętrzna forma reklamy, jaką jest baner lub billboard, sprawdza się tylko w najbliższej okolicy. Nie umieszczajmy więc reklamy na billboardzie na drugim końcu miasta, ale na sąsiednich ulicach. Należy także zadbać o to, by reklama na billboardzie stanowiła konkretną ofertę. Musi to być propozycja popularnej usługi, ze wskazaniem takich atutów jak atrakcyjna cena, bliska lokalizacja oraz łatwy kontakt. Konkretne informacje na pewno zmotywują klienta do skorzystania z oferty naszej firmy.

Gadżety promocyjne dla każdego

Przyjęło się, że gadżety promocyjne są tylko dla klientów, którzy już skorzystali z naszej usługi. Zastanówmy się jednak, jaki wpływ na potencjalnego klienta miałyby gadżety, które byłyby wystawione przed naszą firmą. Długopisy w małym koszyczku, kompresy z numerem telefonu naszej firmy lub małe kalendarzyki – jeśli przechodzień mógłby wziąć sobie taki gadżet podczas zwykłego spaceru, jest spora szansa na to, że do nas wróci zainteresowany ofertą. Wiele firm decydujących się na taki krok na tym skorzystało.

Skuteczna reklama firmy lokalnej to przyciągający wzrok szyld, reklama w witrynie okiennej, bilboard i gadżety promocyjne. Nie możemy także zapominać o prawidłowym zaaranżowaniu otoczenia naszej firmy. Możemy się także skusić na potykacze. Oczywiście nie musimy od razu wdrażać każdej z tych form reklamy (nie zawsze budżet firmy na to pozwala). Stosowanie reklamy zewnętrznej podzielmy na etapy, a wraz z zastosowaniem wszystkich, będziemy mogli cieszyć się dużym gronem klientów.