Upominki reklamowe w branży energetycznej

Branżę energetyczną uważa się za jedną z najstabilniejszych i najbardziej odpornych na kryzys segmentów gospodarki, jednak mimo swojej dużej wartości na rynku, ta branża także musi zadbać o skuteczną reklamę. Każdego dnia oglądamy w telewizji reklamy różnych firm energetycznych, w codziennych gazetach widzimy reklamy prasowe, a z radia możemy usłyszeć o aktualnych promocjach w firmach dostarczających energię. Już nie raz podkreślaliśmy, że reklamą, która pozytywnie wpływa na opinię klienta o marce jest reklama, która wyzwala zasadę wzajemności. Do tego wykorzystywane są właśnie upominki reklamowe.

Korzystanie z energii elektrycznej jest powszechne, stąd też pewność, że branża energetyczna zawsze będzie w większym stopniu odporna na kryzys w stosunku do innych sektorów gospodarki. Jednak od kilkunastu lat mamy możliwość wybrania sprzedawcy energii elektrycznej, stąd też coraz częściej możemy w różnych mediach zauważyć reklamy firm sprzedających energię. Duża konkurencja sprawia, że każda firma z branży energetycznej musi wymyślić skuteczną reklamę, którą przekona do siebie potencjalnych klientów. Oczywiście największą siłę przekazu ma reklama telewizyjna, ale coraz częściej przedstawiciele firm pozyskują nowych kontrahentów w terenie, co bardziej przemawia do klientów. Prezenty, gadżety mogą być tym czynnikiem, który sprawi, że klient poważnie weźmie pod uwagę zmianę sprzedawcy energii.

Dlaczego ogrzewacz do rąk może być skuteczną reklamą w tej branży? Ponieważ daje nam ciepło, a to tworzy jasne skojarzenie z firmą energetyczną. Jeśli obdarujemy potencjalnemu klientowi ogrzewacz z logo naszej firmy energetycznej, klient poczuje się z nami związany, a to może skutkować podpisaniem umowy. Dlatego warto zastanowić się nad taką formą promocji.

Firma energetyczna powinna też zadbać o to, by dotychczasowi klienci czuli się z marką związani. Świetnym pomysłem są przydatne gadżety, którymi możemy obdarowywać klientów w punktach obsługi klienta. Nawet jeśli klient na początku wizyty będzie składał reklamację na usługi lub będzie zgłaszał jakiś problem, gdy otrzyma taki gadżet, na pewno będziemy mogli załagodzić sytuację. Gadżety to także świetny prezent dla klientów, którzy przychodzą do punktu po pomoc lub poradę. Klient, który otrzyma wszelkie wyjaśnienia, a dodatkowo zostanie obdarowany gadżetem, będzie miło wspominał tą wizytę. Poczuje się z naszą firmą związany i nie będzie chciał jej zmieniać.

Wśród naszych realizacji można znaleźć kompresy, które były wykonane na zlecenie firm z branży energetycznej. Oto kilka z nich:

upominki reklamowe

W tym przypadku został wybrany kształt koła, na którym zostało nadrukowane logo firmy oraz pełna nazwa sprzedawcy. Kolor wypełnienia oczywiście nawiązuje do marki.

prezenty gadżety

A oto kolejny kompres, który jest prosty, ale daje jasny przekaz. Na kompresie w kształcie elipsy została nadrukowana nazwa firmy oraz logo. Niebieski kolor wypełnienia nawiązuje do oryginalnego logo firmy.

ogrzewacz do rąk

W kolejnej realizacji także został wykorzystany kształt elipsy, jednak wypełnienie jest białe. Na tym tle bardzo dobrze prezentuje się nazwa firmy oraz logo. Klient, który otrzyma taki gadżet, na pewno nie będzie miał problemu z identyfikacją marki.

Każda branża, nawet taka, która jest potęgą na rynku, powinna mieć tak zaplanowane działania marketingowe, by uwzględniały gadżety dla swoich obecnych, ale i nowych klientów. W branży energetycznej świetnie sprawdzą się ogrzewacze do rąk, ponieważ dają ciepło, podobnie jak sprzedawca energii. Gwarantujemy, że jest to skuteczna forma reklamy w tej branży.