Jak wybrać świąteczne gadżety reklamowe dla klientów i współpracowników?

Pierwsze dni listopada to ostatni moment, w którym właściciele firm powinni zdecydować się na zamówienie świątecznych gadżetów reklamowych dla firm; później może być po prostu za późno. Należy pamiętać o tym, że okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas, w którym powinniśmy obdarować nie tylko naszych bliskich, ale także naszych klientów, a także współpracowników. Na jakie prezenty firmowe możemy się zdecydować?

Okres świąteczny, a dokładniej mówiąc, tradycję wręczania upominków bardzo skutecznie wykorzystały działy Public Relations niemal we wszystkich przedsiębiorstwach, dbających o dobry kontakt nie tylko z klientami, ale ze współpracownikami. Mówi się, że nic tak nie rozwija i poprawia relacji z drugą osobą, jak ciekawe i oryginalne świąteczne upominki. Święta Bożego Narodzenia to bardzo dobry okres na zbudowanie marki, a także poprawienie jej wizerunku. Z drugiej strony w wielu firmach Święta kończą rok, jest to więc dobra okazja za podziękowanie klientom i pracownikom, za wspólnie spędzone dwanaście miesięcy.

Wielu właścicieli firm właśnie teraz zastanawia się, jaki gadżet reklamowy będzie najlepszym prezentem. Żeby ułatwić wszystkim zadanie, podsuniemy kilka pomysłów, które na pewno sprawdzą się jako świąteczne prezenty.

 

Świąteczne gadżety reklamowe

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy w pierwszej kolejności nie zaproponowali naszego gadżetu, czyli kompresu żelowego. Polecamy wersję grzejącą kompresu, który idealnie sprawdzi się podczas mroźnych, zimowych dni. Niewielki kompres, który skutecznie ogrzeje dłonie, zostanie doceniony przez każdą obdarowaną osobę. Oczywiście podpowiadamy, że na nadchodzące Święta najlepiej sprawdzi się kompres w kształcie buta św. Mikołaja.

 

gadżet reklamowy

Ozdoby choinkowe

Czy przed okresem świątecznym potraficie znaleźć osobę, która nie potrzebuje ozdób choinkowych? Pewnie nie. Ręcznie wykonana ozdoba jest bardzo miły prezentem, ale też niedrogim. Możemy skusić się na bardzo modne w ostatnim czasie ozdoby z filcu lub wikliny.

 

Świąteczne kubki

Mimo że uważa się, iż kubek jest dość powszechnym gadżetem, który już dawno odszedł w zapomnienie, to właśnie w okresie Świąt jest bardzo często poszukiwany. Kubek ze świątecznym motywem sprawi, że podczas picia gorącego, aromatycznego napoju poczujemy radosny, świąteczny nastrój.

 

Upominki osobiste

Takie świąteczne upominki jak rękawiczki, szalik czy chociażby skarpetki z motywem świątecznym zawsze są mile widziane. Między innymi dlatego, że musimy poświęcić więcej czasu na wybranie takiego prezentu. Jednak taka forma podarku najlepiej sprawdza się jako prezent dla współpracowników, ponieważ są to osoby dla nas bliskie, więc zasługują na bardziej osobisty podarunek.

 

Mini choinki

Choinki nie wyższe niż 30 cm to bardzo fajny, a przede wszystkim niedrogi pomysł. Taka świąteczna ozdoba może być postawiona na biurkach naszych pracowników, w recepcji biura lub można ją zabrać do domu i postawić na oknie w kuchni.

 

Karty świąteczne

Na kartkę świąteczną powinniśmy się zdecydować zawsze wtedy, gdy nie wypada nam podarować prezentu. Kartki powinny być formą podziękowania za współpracę i najlepiej jakby miały indywidualny charakter (lepiej będą wyglądać indywidualnie dopasowane życzenia niż sztampowe teksty).

 

Kawa, herbata, czekoladki

Nic tak nie ucieszy pracowników biura, jak prezent w postaci kawy, herbaty czy czekoladek. Pamiętajmy, że czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Ten prosty prezent może sprawić, że zyskamy w oczach naszych współpracowników.

 

Napoje alkoholowe

Na samym końcu naszej listy umieściliśmy napoje alkoholowe, ponieważ nie jest to wyszukany prezent, ale w większości przypadków trafny. Trzeba także podkreślić, że jest to dość droga forma prezentu firmowego. Ładnie opakowana i udekorowana butelka wina lub grzańca to prezent, który możemy wręczyć współpracownikom, ale także stałym klientom. Butelka wykwintnego trunku na pewno przyda się po wigilijnej kolacji.

W gruncie rzeczy jest wiele prezentów, które możemy podarować w okresie świątecznym, jednak należy rozgraniczyć prezenty dla współpracowników i klientów. Nie każdemu klientowi będziemy chcieli podarować butelkę wina, ponieważ przy większej ilości osób obdarowanych, jest to dla firmy spory wydatek. Dlatego decydując się na kupno prezentów firmowych, zastanówmy się, dla której grupy lepszy będzie gadżet reklamowy, a dla której bardziej osobisty prezent.