Gadżety promocyjne – jak działają na klienta? Cześć II.

W poprzednim artykule chcieliśmy rozwiać wątpliwości związane z zakupem gadżetów promocyjnych. Przedstawiliśmy pięć powodów, dla których warto w taką formę reklamy zainwestować. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, przydatne gadżety dla klientów nie są zbędnym wydatkiem, ale dobrą inwestycją. Każdy kto zdecyduje się na prezenty dla swoich klientów, na pewno w niedługim czasie odczuje korzyści z tego płynące. Dziś chcielibyśmy przedstawić kolejne argumenty opowiadające się za gadżetami firmowymi.

Można powiedzieć, że zagadnienie gadżetów reklamowych to temat rzeka – wiele już zostało w tej kwestii powiedziane, ale wątek ten nie został jeszcze wyczerpany. W związku z tym kontynuujemy poprzedni artykuł, przedstawiając kolejne argumenty, które przekonają osoby niezdecydowane na zakup gadżetów reklamowych dla firm.

Pokonaj konkurencję

Praktyczne prezenty mogą być znakiem rozpoznawczym naszej firmy tuż obok usług, które oferujemy naszym klientom. Najważniejszy jest sposób w jaki klienci otrzymają gadżet. Najlepiej zrobić wokół siebie trochę „szumu”. Tylko w ten sposób wyprzedzimy konkurencję. Jeśli jesteśmy częstymi uczestnikami targów branżowych – zabierajmy gadżety ze sobą, by każdy mógł je z nami utożsamiać. Gadżety mogą być też jednym z elementów dużej kampanii reklamowej. W tej kwestii ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Ciekawym, wyróżniającym się gadżetem możemy zdobyć rzeszę klientów.

Oferuj jakościowe gadżety

Wybór rodzaju gadżetu nie jest sprawą łatwą, jednak w pierwszej kolejności należy się kierować jakością. Trzeba też na gadżet spojrzeć oczami klienta. Jeśli podarujemy, jak wiele innych firm, długopis lub notesik, to nie zrobi to na nich większego wrażenia. Wśród licznej konkurencji najlepiej wyróżnić się gadżetami, które są funkcjonalne, niebanalne, ale też bardzo dobrej jakości. Gadżety reklamowe dla firm powinny się prezentować w taki sposób, by klient myślał, że są warte więcej niż w rzeczywistości. Jeśli podarujemy klientowi gadżet naprawdę dobrej jakości, ten odwdzięczy się zaufaniem i przywiązaniem do naszej marki.

Zapracuj na szacunek

Na gadżety dla klientów nie decyduje się każda firma. Powodów może być wiele. Niekiedy nie ma na to środków pieniężnych, w innym przypadku firma nie potrafi dobrać do własnej działalności skutecznych gadżetów. To wszystko zauważają klienci, którzy do takich firm mogą podchodzić z rezerwą. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie gadżetów w swojej strategii marketingowej, możemy się spodziewać, że wzbudzimy szacunek nowych, ale i obecnych klientów.

Gadżetu nie wyłączysz

Kiedy w telewizji są emitowane reklamy, zazwyczaj zmieniany kanał. Gdy w radiu słyszymy reklamę, zmniejszamy głośność lub szukamy innej stacji. W tych przypadkach skuteczność reklamy jest zależna od odbiorcy, ponieważ jeśli nie chce, nie musi jej widzieć lub słyszeć. Inaczej ma się sprawa z gadżetami promocyjnymi. Ich nie da się wyłączyć. Jeśli logo naszej firmy umieścimy na gadżecie, który może być użytkowany na co dzień, to ten gadżet ciągle będzie przypominał klientowi o naszej firmie. Od takiej formy reklamy trudniej się odciąć, a przez to jest bardziej skuteczna.

Motywacja dla pracowników

Niewiele osób zwraca na to uwagę, ale gadżety reklamowe dla firm motywują , ale też integrują pracowników firmy. W każdym przedsiębiorstwie przysłana paczka z nowymi gadżetami wzbudza wiele emocji. Jeśli gadżety są interesujące i bardzo dobrej jakości, to pracownik nie tylko cieszy się z gadżetu, ale także czuje się częścią społeczności firmowej. Dzięki gadżetowi z logo firmy, pracownicy mogą się z marką utożsamiać.

Wydaje się nam, że powyższe argumenty, jak i te przedstawione w poprzednim artykule, przekonają wszystkich do reklamy własnej firmy ciekawym gadżetem. Przeznaczenie części budżetu firmy na praktyczne prezenty dla klientów, to wydatek, który się opłaca. Zyskujemy szacunek i zaufanie klientów, a to przenosi się na zysk. Zainwestowanie w gadżety daje więc same plusy.

Jeśli ktoś chce powrócić do poprzedniej części artykułu, zapraszamy tutaj