Jakie potrzeby zaspokajają gadżety na prezent? Część II.

W poprzednim artykule wymieniliśmy trzy potrzeby, głęboko zakorzenione w naszej psychice, które zaspokajają upominki reklamowe. Opisaliśmy jak jest zaspokajana potrzeba efektywności, wyróżnienia oraz szczęścia. Dziś wyjaśnimy na jakie pragnienia i potrzeby mają jeszcze wpływ gadżety. Po raz kolejny postaramy się wszystkich niedowiarków przekonać do gadżetów reklamowych. Niejednokrotnie podkreślaliśmy, że naprawdę warto w nie inwestować.

Kontakt to podstawa

Każdy z nasz ma potrzebę kontaktowania się i przebywania z innymi ludźmi. Upominki reklamowe w dużym stopniu ten kontakt ułatwiają. Prowadząc firmę szukamy kontaktu z naszymi klientami. Chcemy ich zachęcić do zapoznania się z naszą ofertą, do podjęcia współpracy, wreszcie do poznania opinii na temat naszych usług. Tego kontaktu szuka także klient. Chce się jak najwięcej o nas dowiedzieć, chce porozmawiać o usłudze, chce rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące produktów i otrzymać odpowiedzi na zadane pytania. Pretekstem do takich rozmów może być właśnie podarowanie upominku reklamowego. Od tego wszystko może się zacząć. Rozmawiając z klientem, udzielając rzetelnych odpowiedzi, sprawiamy, że klient nam zaufa i w razie kolejnych pytań czy wątpliwości, wróci do nas po radę.

Potrzeba oddziaływania

Niezależnie od tego, jaki mamy charakter, każdy w jakimś stopniu lubi mieć wpływ na decyzje innych. Jeśli przydatne gadżety spodobają się naszym klientom, ci będą się czuć zobowiązani do ich rekomendacji wśród znajomych. Tym samym mimowolnie zdobywamy ambasadorów marki, a na tym możemy tylko skorzystać. Jak wiemy, informacje rozchodzą się bardzo szybko, więc wieść o naszych gadżetach i marce dotrze do dużej grupy osób w krótkim czasie. Z drugiej strony pamiętajmy, że nawet jeśli klient nie przekaże informacji o gadżecie innej osobie, to będzie go na co dzień używał. Widoczne logo i unikatowość gadżetu nie ujdzie uwadze osobom, które na ten gadżet spojrzą.

Non stop doświadczać

Potrzeba doświadczania towarzyszy nam od pierwszych sekund życia. W naturze człowieka leży doświadczanie coraz to nowych rzeczy. Lubimy wszystko sprawdzać i testować, a przede wszystkim kolekcjonować nowe i przyjemne wrażenia. Jeśli zaskoczymy klienta ciekawym gadżetem, może to być ogrzewacz do rąk, klient odbierze to jako nowe, przyjemne wyzwanie. Będzie chciał sprawdzić jak gadżet działa, czy jest trwały i czy mu się przyda. Jeśli będzie zadowolony z wyników swoich „testów”, na pewno moment otrzymania gadżetu zapamięta jako przyjemny. Tym sposobem po raz kolejny sprawimy, że klient będzie pozytywnie myślał o naszej marce. A takich klientów chcemy mieć jak najwięcej.

upominki reklamowe

Przezwyciężanie przeszkód

W każdej sytuacji, w której stajemy przed jakimś problemem, staramy się jak najszybciej go rozwiązać. Taki sam stosunek mamy do dużych, jak i małych problemów. Gadżety reklamowe oczywiście nie sprostają każdej przeszkodzie, ale jeśli gadżety są funkcjonalne, to mogą klientom bardzo często pomóc w codziennych problemach. Wspomniany wcześniej ogrzewacz okaże się przydatny nie tylko w sytuacji kiedy będziemy chcieli ogrzać dłonie, ale także możemy go przyłożyć na obolałe mięśnie. Kolejną zaletą gadżetów jest właśnie fakt, że w tych niepozornych, codziennych problemach mogą pomóc i poprawić nastrój.

Na wizerunek firmy składa się kilka elementów i żadnego z nich nie możemy zaniedbywać. Jakość usług czy produktów, przemyślana strategia marketingowa i dobrej jakości gadżety promocyjne – wszystko to zawsze powinno być na najwyższym poziomie. Zrezygnowanie choćby z jednego elementu może mieć niemiłe skutki. Powyższe przykłady mówią same za siebie. Decydując się na upominki reklamowe, mamy bardzo duży wpływ na naszego obecnego, ale i potencjalnego klienta. To między innymi dzięki gadżetom możemy zaspokoić ich potrzeby.

Jeśli chcesz powrócić do pierwszej części artykułu, zapraszamy tutaj.