Logo i prezenty firmowe – jak wpływają na sukces firmy?

Nie od dziś wiadomo, że logo jest znakiem rozpoznawczym każdej firmy. Odpowiednio zaprojektowane logo powinno sprawiać, że firma stanie się rozpoznawalna i będzie budzić zaufanie obecnych i przyszłych klientów. Nie bez znaczenia są też gadżety, na których logo jest umieszczane. Prezenty firmowe muszą prezentować logo w widocznym miejscu, ale też nie bez znaczenia jest ich jakość.

Przedsiębiorcy mają skłonność do bagatelizowania elementu wizerunku firmy, jakim jest logo. Niestety ma to wpływ na późniejszy sukces firmy. Logo zaprojektowane samodzielnie, jeśli nie jest się grafikiem, może mieć mizerne skutki. Marka z kiepskim logo wyglądać będzie nierzetelnie i amatorsko. Aby logo spełniało swoją funkcję najlepiej wynająć profesjonalnego grafika komputerowego.

Rola grafika komputerowego

Każdy właściciel firmy na pewno ma wizję i pomysł na logo, właśnie o to w pierwszej kolejności powinien zapytać profesjonalny grafik. Pierwszy etap projektu opiera się na rozmowie. Należy opisać swoją działalność, zastanowić się z jakimi kolorami jest ona kojarzona i rozważyć także kwestię kształtu. Dlaczego jest to tak istotne? Nieumiejętnie zaprojektowane logo może być nieprawidłowo odebrane przez potencjalnych klientów. Przykładowo: jeśli zajmujemy się ubezpieczeniami na życie to lepiej wygląda logo w stonowanych kolorach i o opływowym kształcie. Jeśli jednak chcemy wypromować siłownię, to możemy sobie pozwolić na intensywne kolory i bardziej wyraziste kształty.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, profesjonalny grafik zaprojektuje logo, które będzie spójne z rodzajem działalności. Trafnie zaprojektowane logo pomoże zbudować silną relację z marką.

Jeśli już zostało zaprojektowane niepowtarzalne logo – czas więc pomyśleć o gadżetach, na których można je umieścić.

Ogrzewacz do rąk – pomysł na reklamę firmy

Jest mnóstwo sposobów na reklamę własnej firmy, dlatego należy reklamować się w taki sposób, by wyróżniać się wśród konkurencji. Większość przedsiębiorców w dalszym ciągu zasypuje swoich klientów długopisami z logo firmy lub małymi kalendarzami. Takie gadżety były modne, ale kilka lat temu. Teraz należy skupić się na nowych rozwiązaniach. Co na pewno spodoba się klientom? Ogrzewacz do rąk z logo własnej firmy. Takie prezent ma dwie funkcje. Po pierwsze jest to bardzo praktyczny prezent. Każdy klient będzie mógł używać ogrzewacza niemal codziennie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Drugą sprawą jest to, że znajdujące się na ogrzewaczu logo firmy, będzie nieustannie przypominało klientowi o marce. To oczywiście będzie skutkowało tym, że klient poczuje się z nią związany. Właśnie dzięki takim gadżetom tworzy się długoletnie relacje z klientem.

A oto kilka naszych projektów ogrzewaczy na których znajduje się logo:

ogrzewacz do rąk

prezenty firmowe

prezenty firmowe zielony

To tylko kilka przykładów naszych projektów, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

Logo jest częścią wizerunku firmy, dlatego tak ważne jest, by zostało profesjonalnie zaprojektowane. Bardzo istotna jest też kwestia gadżetów – logo umieszczone na gadżecie słabej jakości może nawet zrazić klienta do marki. Dlatego też proponujemy nasz ogrzewacz do rąk – logo na kompresie grzejącym lub chłodzącym na pewno sprawi, że klient nabierze do marki zaufania.